Fincan Falı Yorumlanması

Fincan Falı Yorumlanması

Fincanın dibindeki ve kenarlardaki telve kalıntılarının renginin açık olması durumunda bazı isteklerin gerçekleşeneceğine yorumlanır.

Fincan dibinde kalan telve topluluk oluşturmuş yani küçük bir tümsek oluşturmuşsa ve bakıldığında etrafına doğru azalıyorsa bu kişinin yaşadığı sıkıntıların geçiçi olduğu anlamına gelir.

Fincan saat yönüne çevrilerek kenarlar yorumlanmaya başlanır. Fincanda damar olarak nitelendirdiğimiz izler yol anlamına gelir. Bir örnek olarak verirse saat 8 yönüne çizgi var olduğunu sayalım kısa ise yakın zamanda yolculuk yapacağınız anlamına gelir. Eğer kısa olan yolun orta kısımlarında telve kalıntısı varsa ve kalıntıdan sonrada devam ediyor ise, yapılacak yolculuğun daha sonra olacağı anlamına gelir. Telve kalıntısı yolun sonunda görülüyorsa, bu yolculuğun kısmetli olacağı anlamına gelir. Yok ne kadar yakınsa o kadar kısa sürede kısmete ulaşacağınız anlamına gelir. Ne kadar uzaksa o kadar geç ulaşılacak anlamına gelir.

Fincan döndürülürken iki farklı insan görülüyorsa ilk önce bu gölgelerine kadın mı erkek mi olduğu anlaşılır. Daha sonra bu kişilerin tanımına uygun olan birisi hatırlanmaya çalışır. Bu kısa süre önce görüştüğünüz ya da uzun bir süre önce görüştüğünüz kişi olabilir. Anlamı ise; bu görülen kişiler ile yakın zamanda tekrar bir bağlantınız olacak. Görülen kişiler illaki iki farklı insan olacak anlamına gelmez. Biri siz birisi ise varsa eşiniz veya sevgiliniz anlamına da gelebilir.

Bu kişilerden önce yol görünüyorsa, gördüğünüz kişiler ile bir yolculuk yapacağınız anlamına gelir. Görülen gölgelerin yüzleri birbirlerine dönük olarak görünüyorsa, bir konu hakkında aynı fikirde oldukları anlamına gelebilir. Ya da görülen gölgelerin yüz kısımları birbirine ters açılıysa bu anlaşmazlık anlamına gelir.

Şekiller fincan saat yönüne doğru çevirilerek yorumlanmaya devam edilir.

Değişik Bir Yorum:

Şekiller dikkatlice incelenmeye başlanır. Sol tarafta iki tane yol var birisi uzun, birisi kısa. Yollardan uzun olanı, orta kısımlarına doğru gelindikce kapanmış, fakat ilerlediğini görüyoruz. Yol bu şekilde ise bir kısmet olduğu anlamını çıkartıyoruz. Yol uzunsa kısmet geç, yol kısaysa kısmet erken bir zamanda ele ulaşacak anlamına gelir.

Fincanı incelemeye devam ediyoruz. İki insan gölgesi gördük, birisi uzun boylu birisi ise kısa ve şişman. Falına bakılan insanın uzun boylu olduğunu varsayalım, diğer gölgede görülen kısa boylu ve şişman kadının ailesinden veya çevresinden bir insan olabilir. Bu durumda o insanla bir işiniz olduğu anlamına gelir. Bir önceki yoruma baktığımızda yol görmüştük. Yorumlar bir önceki şekillerin devamıdır. Bu yüzden kısa boylu kişi ile yapacağınız bir işte yüz yüze geliyorsunuz. Eğer ki yüzler birbirlerine bakmıyorsa, yolda görülen tümsekten sonra o kişinin desteğini görmeyeceksiniz anlamına gelir.

Yorumlaya devam ediyoruz, bir yumurta şekli gördük. Bu şekilin anlamı ise büyük bir kısmet demektir. Yumurtanın boyutu kısmetın küçük ya da büyük olacağı anlamına gelir. Şimdi ise yumurtayı incelemeye başlıyoruz. Yumurtanın yarısı telve ile tam kapalı, diğer tarafı belirsiz bir şekilde ise kısmetin geleceği zaman ve durum belirsiz anlamına gelir. Diyelim ki gördüğünüz yumurta şeklinin hemen ilerisinde kuş var. Bu halde kısmet hemen gelecek demekttir. Kuş süratli bir hayvandır. Şimdi diyelimki kuşun hemen yanında bir masa var. Bu da kısmetin bir anlaşma sonunda gelecek olduğu anlamına gelir. Masanın hemen arkasında ise kapı olduğunu düşünelim, bu durumda da kısmetin devlet kapısından olacağı anlamına gelir.

Anlaşıldığı üzere yapılan bütün yorumlar bir önceki şekile göre yapılıyor. Yapılan yorumlar da bir önceki şekle uyacak şekilde olmalıdır. Görünen şekil illaki benzemek durumunda değildir, anımsatabilir ve benzeyebilir yinede tereddüt edilmeden yorum yapılmalıdır.

Fincan Falı Yorumlanması

Fincan Falı

Fincan fala bakmadan önce hayali olarak 4 parçaya bölünüp bakılır. Parçalar, fincanın sapından başlayan hayali bir çizgi ekvator çizgisi ve kutup...

Fincan Falının Yorumlanması

Fincanın dibindeki ve kenarlardaki telve kalıntılarının renginin açık olması durumunda bazı isteklerin gerçekleşeneceğine yorumlanır...

Değişik Bir Kahve Falı

Fincan falı dediğimiz zaman birçok kişinin aklına kahve falı gelebilir. Fakat bu fal diğerlerinden farklı bir şekildedir. Farklı anlamları bulunur...