Kahve Tabağı Falı

Kahve Tabağı Falı

İlk önce kahve tabağının içindeki telve süzdürülür. Süzdürüldükten sonra tabak dik konuma getirilir ve hayali çizgiler ile dört parçaya bölünür. Fincanda görülen şekiller, ya da ona benzeyenleri tabakta da aranmalıdır.

Fincan falına bakarken telvenin yoğunluğuna yani renge bakmıştık, burası içinde aynı durum söz konusu. Tabaktaki renk açık veya koyu değilse, fincanda ki rengi hatırlayın ve buradaki sonuç: er ya da geç kısmetinize kavuşacaksınız demektir.

Daha sonra tabakta telvenin oluşturduğu şekillere bakıyoruz. Tabağın orta kısmından kenara doğru telvenin tümsek oluşturduğunu görüyoruz. Fincada çıkan falda sıkıntılarınız olduğunu görmüştük, sıkıntılardan zamanla kurtulacaksınız anlamına geliyordu. Tabakta çıkan fal sonucunda bu sıkıntılardan tamamıyla kurtulacaksınız anlamını çıkartıyoruz.

Tabak falı yorumlanırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside, tıpkı fincandaki gibi yorumlanması gerektiğidir.

Tabağa baktığımızda sağ alt kısımında kuşa benzer bir şekil olduğunu varsayalım. Kuşun anlamı kısmet habercisidir. Bu da demek oluyor ki fincan tabağında çıkan işaretler size kısmet getirecektir. Şimdi gördüğümüz kuş şeklinin olumsuz tarafta olduğunu düşünelim, nasıl bir yorum yapmalıyız ki fincanda çıkan fala uymalı. İşte tabak falının da en ilginç tarafı budur. Bu sonuca göre kısmet elinize geçecek bile olsa, yine de zorlu olacak demektir.

Unutmamız gereken şey ise, tabak falı fincanda çıkan sonuçları doğrulamak içinidir. Fincanda yorumlanan bir şekil tabakta doğrulanmıyorsa bunun anlamı ya olmayacak ya da çok zor olacak anlamına gelir.

Kahve tabağı falı.

Fincan Falı

Fincan fala bakmadan önce hayali olarak 4 parçaya bölünüp bakılır. Parçalar, fincanın sapından başlayan hayali bir çizgi ekvator çizgisi ve kutup...

Fincan Falının Yorumlanması

Fincanın dibindeki ve kenarlardaki telve kalıntılarının renginin açık olması durumunda bazı isteklerin gerçekleşeneceğine yorumlanır...

Değişik Bir Kahve Falı

Fincan falı dediğimiz zaman birçok kişinin aklına kahve falı gelebilir. Fakat bu fal diğerlerinden farklı bir şekildedir. Farklı anlamları bulunur...